Після успішного фінішу свого першого марафону, ми практично відразу почали говорити і мріяти про нові старти. Так, якщо виходити на старт більш-менш підготовленим, то після фінішу бажання і далі бігати не зникає. Більше того, хочеться бігати ще і ще, і не лише дорогами-стежками нашої рідної України. Складаючи біговий план на 2016 рік, хотілося, щоб і перший міжнародний старт запам’ятався чимось символічним. І так наші погляди спрямувались в сторону наших сусідів – Польщі, з якою межую Волинська область. А для старту було обрано столичний Орлен Варшава Марафон (Orlen Warsaw Marathon), який в 2016 році заплановано на 24 квітня, і він дуже добре підходив як під особисті плани, так і під зимову тренувальну програму.

Столиця Польщі вже має два дуже сильні марафонські забіги. Більшими традиціями і вищою ціною за реєстрацію може гордитися осінній Варшавський Марафон (PZU Warsaw Marathon), який цього року пройде 25 вересня і це вже буде 38 забіг на 42,195. Весняний Варшавський, офіційна назва якого Orlen Warsaw Marathon, цього року буде проводитись лише в четвертий раз. Але за попередні кілька років полякам вдалося зробити дійсно якісне і масове бігове народне свято (а саме це словосполучення вони часто використовують в прес-релізах і соцмережах). Підтвердженням якості забігу може бути срібний лейбл від IAAF (а це другий рівень організації, який мають не більше двох десятків марафонів), а про народність забігу говорять вартість стартового пакету (від 15 доларів) і велика кількість фінішерів – більше 7 тисяч на основній дистанції і ще понад 10 тисяч на 10км старті. Для порівняння на 37-му осінньому марафоні минулого року було близько 6,5 тисячі фінішерів на основній дистанції.

warsaw-start

Хіба не мотивує така кількість бігунів? Фото: polskabiega.sport.pl

Організатори ОРЛЕН Варшава Марафон наголошують, що цьогорічна траса забігу дуже гарний шанс для особистих рекордів, і це стосується як професійних спортсменів (а польські марафонці будуть тут відбиратись на Олімпіаду в Ріо), так і любителів. Так, наприклад, минулорічний переможець LEMI Hayle Berhanu з Ефіопії перетнув фінішну лінію за 02:07:57, а його земляк Tadese Tola в 2014 році переміг з часом 02:06:55, і це був новий польський марафонський рекорд. Для гарних результатів в Варшаві сприяє майже рівнинний профіль траси з невеличким підйомом на 5-му км і майже рівний маршрут без багатьох дрібних поворотів на 90 і навіть 180 градусів (бажаючі можуть порівняти профілі з Київським і Вільнюським марафонами), а це також сприяє тому, аби триматися цільового темпу.

Маршрут марафону (натисніть на малюнок для збільшення)

Профіль траси Варшавського марафону 2016 року

Ще один момент – підтримка! Польща вже давно стала цивілізованою біговою країною, з великою кількістю чудових стартів і гарної підтримки зі сторони вболівальників, а це також додає сили. Ну і варто відмітити також, що старт-фінішна зона розташована поблизу головної футбольної арени країни – стадіон Народовий, і саме тут відбулось відкриття футбольного ЄВРО-2012, співорганізаторами якого виступали Польща та Україна.

Стадіон Нородовий, Варшава, поблизу якого буде старт-фініш марафону

Старт марафону заплановано на 24 квітня на 8:45, а контрольний час становить 05:45:00. На дистанції буде 22 пейсмейкери, які допомагатимуть бігунам долати марафонську відстань. Бігати вони будуть парами, починаючи з часу 03:00:00 і кожні 15 хвилин (на 3:45 і на 4:15 буде по 3 пейсмейкери – саме на 4:15 буде бігти пейсмейкором наш знайомий з одеського трамваю). На відміну від багатьох інших стартів, поляки не робили ніяких знижок за ранню реєстрацію, вони зробили її досить бюджетною практично до останнього тижня. Єдине, що онлайн реєстрація обходиться дешевше, порівняно з оплатою в офісі. На вибір було доступно 3 варіанти реєстрації, от тільки про них дійсно можна говорити що «були». Найбюджетнішим буде Базовий пакет (Basic), в який входить сам забіг і медаль фінішера, ціною 59 злотих (біля 14 євро або близько 400 грн). До кінця 2015-го року можна було придбати пакет Standart, в який входила футболка, за 89 злотих (трохи більше 20 євро), а самим дорогим був Full-пакет за 99 злотих (більше 23 євро), в який ще додавались знижки від партнерів.

Вартість стартових пакетів на Марафон

От тільки коли я реєструвався, то вже не було з чого вибирати – лишився тільки базовий пакет що ж, буде бюджетнішою поїздка за 59 злотих. Вже потім на польській версії сайту побачив новину, що Фулл-пакети закінчились 18 березня.

Такі от симпатичні футболки будуть в пакеті Full

Але і це ще не межа, можна було зекономити ще більше. Організатори підготували знижки для тих, хто раніше бігав їхні марафони: 20%, 30% і 40%, якщо ви пробігли 1, 2 чи 3 Орлен Варшава Марафони відповідно. Опціонально за 11 злотих (майже 80 грн) доступні квитки на паста-паті, і марафонцям дозволяється купувати не лише для себе, але і для своєї групи підтримки треба ж чимось кормити втомлених дітей, але не більше 2-х додаткових квитків.

Разом з марафонцями буде стартувати і єдиний забіг-супутник на 10км. Тут плата становить 49 злотих за базовий пакет і 69 за преміум.

Отакі медалі організатори забігів готують фінішерам на 2016 рік

ОРЛЕН Варшавський Марафон буде головним моїм весняним стартом, яким завершиться моя тренувальна програма весняного сезону. Але основним завданням лишається, як і раніше, фініш в гарному настрої і хорошому самопочутті, а вже тоді будуть іти цифри. В столицю Польщі їдемо на авто (з Луцька до Варшави близько 400км) разом з моєю групою підтримки. Хочеться вірити, що в Варшаві будуть не лише члени сім’ї, а хоча б частини друзів, які обіцялись теж поїхати :) Для бажаючих зануритись в атмосферу польського народного бігового свята, можу порекомендувати минулорічну розповідь Костянтина Божка з KM Running Club, який називає цей марафон «чи не найкращим в організації серед європейських і одним з найбюджетніших». Ну а хто ще думає, чи варто реєструватись, переходимо на офіційний сайт забігу.

tursep

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.