З 2005-го року друга половина лютого в багатьох любителів екстремального відпочинку асоціюється з «Добровольцем», адже саме в цей період Національний Альянс організовує змагання с такою назвою. Спочатку це були мандрівні зимові табори, де всі бажаючі могли не тільки перевірити себе посеред зимового Полісся протягом кількох днів, а й долучитися до вивчення української історії, зокрема, до тієї її частини, що стосується національно-визвольної боротьби УПА. З 2010 року табір еволюціонував у туристичні змагання, участь в яких з великим задоволенням брали не лише активісти нацальянсу, а й прості туристи, студенти і просто любителі пригод. З 2015 року змагання проводяться в пам’ять про загиблих Героїв 35 сотні Самооборони Майдану «Волинська Січ». Всі ці роки табір і змагання проходили на півночі Рівненської області, а в 2016 році змагання вперше будуть проведені у волинських лісах/болотах.

Влітку тут багато зеленого і гарного

На поточний момент не відомо точний регіон проведення змагань, але організатори в стартових зверненнях згадують про Цуманську пущу – національний природний парк в Ківерцівському районі Волинської області. Цей регіон славиться цікавими представниками флори і фауни, серед яких 15 унікальних рослин та 27 унікальних тварин. Подорожуючи цуманською пущею навіть без біологічної освіти ви звернете увагу на дуби, якими славиться регіон, і а «хвойний дуб» так взагалі на території України зустрічається лише в цих місцях. Не менш цікавим виглядає і тваринний світ, два десятки представників якого віднесено до Червоної книги України. Ну якщо дикі кабанчики не будуть для вас чимось унікальним, то можливість зустріти зубрів виглядає небезпечно дуже навіть цікавою.

Отакі зубри в цуманській пущі

Щодо самих змагань Доброволець-2016, то вони проводяться у командному заліку. До складу команд може входити від 2 до 5 учасників. На вибір будуть доступні два маршрути – полегшений варіант протяжністю 40-60 км, і солідніша дистанція на 80-100 км. В обох випадках контрольний час складає 24 години, і за цей час потрібно відшукати максимальну кількість контрольних пунктів (в ідеалі знайти всі), і якнайшвидше повернутися на місце старту. Крім того, контрольні пункти діляться на основні (історичні та культурні пам’ятки) – 3 бали та технічні (можуть бути природні об’єкти) – 1 бал. Перемогу здобуває команда, яка набере більше балів, при їх рівності, яка потратить на це менше часу. В 2016 році старт Добровольця буде 27-го лютого (субота) о 8:30. Оплата реєстраційних внесків виглядає символічно – лише 100 грн (біля 3 євро по сьогоднішньому курсі) з учасника.

Щодо моєї участі в подібних змаганнях, то вперше участь в них я прийняв в 2015 році завдяки моєму другові Валері Макаруку, який вже мав досвід не лише участі, але й перемоги в змаганнях. Так сталося, що і в 2015 році ми перемогли, детальніше про це можна прочитати на сторінці Доброволець-2015. Цього року ми також зареєструвались на змагання, і хочеться вірити, що вдасться прийняти участь усім членам нашої команди 100Хід. Дуже приємно, що змагання пройдуть саме на території рідної Волинської області, де поки що організовується не так і багато бігових заходів, і це чудова можливість для офіційного відкриття нового бігового року. Особливо грандіозних планів на ці змагання я не роблю, і розглядаю їх більше як підготовку до Одеського та Варшавського марафонів.

Якщо ви ще думаєте, чи варто зголошуватись на Доброволець-2016, перегляньте це відео, можливо, воно вас переконає.

Офіційний сайт Доброволець-2016
tursep

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.