Кінець року – гарний час не тільки для підбивання підсумків минулого, але і для планування майбутнього року. На цій сторінці буде мій біговий план на 2016 рік, і дуже добре, якщо вдасться прийняти участь у всіх запланованих стартах. В 2016 році на вибір стартів впливали такі фактори:

– українські старти;

Звичайно, я з великим задоволенням приймаю участь в українських бігових стартах і хоча б таким чином впливаю на біговий розвиток нашої країни. Щороку я буду намагатися бігати як в нових для себе містах і змаганнях (а я вірю, що на біговій карті України будуть з’являтися все нові і нові міста), так і в тих, які можна позначити тегом «улюблені».

– бюджетність;

Як не крути, але питання грошей буде появлятися при плануванні подорожей. Луцьк з пів десятком поїздів важко назвати зручним пунктом відправлення для поїздок Україною, тому будемо знаходити переваги такого місцеположення. Наша область межує з двома країнами, через які відкривається шлях до Європи. І хоча в нас немає аеропорту, можна знайти цікаві старти в містах, до яких можна дістатися на авто. І часто по відстані це буде навіть ближче, ніж поїздка до міста Центральної України. Також по реєстраційним внескам не всі українські старти вигідніше європейських.

– нові країни;

З цим пунктом поки не видно проблем, так як будь-який іноземний старт для мене буде в новій країні. Мені дуже цікаво відчути на собі свято бігу в інших країнах, при чому, це можуть бути як асфальтові марафони, так і трейли, як масові старти на кілька десятків тисяч, так і скромніші, але цікаві по-своєму заходи;

– переваги асфальтових стартів;

Після свого першого гірського трейлу я писав, наскільки мені сподобалось бігати в горах, але в 2016 році в моєму плані будуть поки переважати асфальтові старти – марафони і півмарафони. Про причини цього я згадував в записі про Карпатія Трейл-2015, і поки дотримуюся тих же поглядів. Але «переваги» не означає повна відсутність забігів в горах :)

– сумісність з особистими планами;

Звичайно, не в усіх заходах, що я хотів би прийняти участь в 2016 році я зможу прийняти участь. Якісь можуть накладатися між собою в датах, ще в інших я не зможу прийняти участь через накладання з особистими планами. Але саме наявність цього плану дозволить більш-менш систематизувати свої бажання і можливості.

 

Біговий план на 2016 рік

Сезон офіційних стартів планую почати вже в лютому.

Кінець зими, чи початок року не дуже підходить для традиційних марафонських і півмарафонських забігів, а от блукати засніженими чи заболоченими лісами Рівненщини чи Волині – дуже навіть привабливо. В 2016 році в останні вихідні Національний Альянс знову буде проводити свій традиційний туристичний змаг Стежками Героїв «Доброволець-2016» імені Клима Савури. Участь в змаганнях ми плануємо прийняти в тому ж складі, що і минулого року і на скороченому варіанті траси. Нагадаю, що в 2015 році саме наша команда 100Хід здобула перемогу в лайтовій версії змагань. Аж такої мети знову здобути перемоги в нас немає, адже через три тижні запланована поїздка на Одеський марафон, але участь будемо приймати із превеликим задоволенням.

Перший місяць весни може і не найкращий час для марафонського бігу, але це Одеса, а туди з Луцька якраз і ходить один з п’яти потягів і там є море, а для людини, яка виросла посеред лісів, нехай і з озерами і річками, море завжди буде чимось особливим. А для таких любителів зимового купання, то при нормальних розкладах навіть в березні можна покупатись в морі, ну і, якщо вже тут, то і марафон пробігти. До того ж, з Одесою є особисті теплі спогади, тому приємно буде знову сюди повернутися. Можливо, трохи авантюрно виглядає план бігти 2 марафони з інтервалом між ними 5 тижнів, але Одеський я планую пробігти в тренувальному режимі, як один з етапів підготовки до Варшавського марафону. Чудово підходить під пункти «нові українські старти» і «бюджетності».

Приємно, коли зміни в річному біговому плані носять позитивний характер. Попередньо я взагалі навіть не розглядав варіант участі в весняному Київському півмарафоні, але, медитуючи на календар українських забігів, подумав, «а чому б і ні?». Відразу звірившись з підготовчим планом до Варшавського марафону, переконався, що цей забіг добре в нього вписується. Єдине, що бігти півмарафон планує в тренувальному режимі, адже за тиждень буде один з основних стартів весни. Організаторами цього заходу виступає Run Ukraine, нагадаю, що саме вони організовують Wizzair Kyiv City Marathon, який для мене став першим марафоном. Хоча в Києві я вже біг, але все одно це буде «новий український старт», бюджетний і асфальтовим.

Вибираючи перший свій міжнародний старт, я хотів, щоб це було щось символічне, як і у випадку з моїм Першим марафоном. Так вже історично і географічно склалося, що наша Волинь має тісний зв’язок з Польщею, тому саме на карті західного сусіда я почав шукати марафони. Вирішив зупинитися на весняному Варшавському марафоні Orlen Warsaw Marathon. Цей забіг має срібний лейбл IAAF, а це говорить про високий рівень організації, і в той же час реєстрація в ньому є досить бюджетною. В 2015 році на марафонській дистанції стартувало більше 9 тисяч учасників, то ж цікаво буде попробувати бігти в такому натовпі. По відстані з Луцька до столиці Польщі (400км) приблизно стільки ж, як і з Луцька до столиці України, хочу у випадку з Варшавою потрібно не забувати про такий «приємний» момент, як українські митниці. Цей забіг планую як основний на весну.

На травневі свята дуже сильно хотілося поїхати в Карпати, і прийняти участь в новому трейлі «Дземброня» від марафонського клубу «42195», але через обставини в 2016 році буду пропускати цей забіг. Субота-неділя в мене будуть не бігові, а от в понеділок на 9 травня можна буде прийняти участь в Ковельскому півмарафоні. Поки що це єдиний волинській забіг, який присутній в Календарі забігів, тому тут буде подвійне бажання підтримати бігове свято. Географічна близькість півмарафону дозволить поїхати на нього навіть в день змагань. Ну і десь жевріє надія, що якщо вдасться нормально підготуватися до Варшави, то ще і в Ковелі буде добре бігтися. Побачимо…

Останній, а він же і перший, раз я був в Чернівцях більше десятка років тому. За цей час змінилося не тільки місто, а і я сам, тому дуже цікаво буде приїхати в Чернівці. До того ж, сюди також ходить один із п’яти луцьких потягів, так що і з логістикою теж все непогано. Вперше в Чернівцях півмарафон провели в 2015 році, і хоча проект мав деякі недоліки, як то запізнілі медалі, але організаторів це не злякало. Вони вперто гнуть свою лінію, і просувають біг в маси, за що їм, звичайно, подяка і повага. Планую підтримати своєю участю таке цікаве і корисне починання.

Без жодних сумнівів, «Карпатія» є флагманом українських гірських трейлів. Мені пощастило в 2015 році познайомитись з трейлами саме завдяки Карпатії, з якою я назавжди лишив часточку себе. Звичайно, це категорія «улюблені» і в планах є щороку приймати участь в одному із забігів Карпатії. В 2016 вибрати є з чого. Початківці можуть спробувати свої сили на стартах протягом двох днів по 30+ км, також можна буде протягом двох днів бігти 45+ км, а для досвідчених бігунів буде ультра дистанція 90+ км. Якщо все так і буде на момент старту, то я планую прийняти участь в дводенному старті на 45+ км.

В наших широтах літо не найкращий час для марафонських забігів, тому добре що організатори знаходять різні виходи з такої ситуації. Літом можна бродити дикими або і не зовсім Горганами, в пошуках контрольних пунктів, бігати Чорногірським хребтом Карпат, або звичним асфальтом в нічний час, коли спека не буде дошкуляти. Дуже і дуже шкода, але всі ці три старти – Gorgany Race, Chornogora Sky Marathon і нічний марафон «Київська Русь» пройдуть в одні вихідні. Можливо, в майбутньому хоч трохи вони будуть розведені, і можна буде побігати скрізь, але в 2016 році без жодних вагань я обираю «Gorgany Race». Це будуть ювілейні 10-ті перегони, а для нашої команди 100Хід – треті. Про попередні можна почитати тут і тут.

Литва не є прямим сусідом України, але у випадку з столицею країни відстань до Луцька складає біля 560 км, а це навіть в масштабах України зовсім небагато. Вільнюський марафон не набагато старший нашого столичного Київського – в 2016 році буде проведено 13 забіг на марафонську дистанцію. Хоча в 2015 році на основній дистанції фінішувало менше 1000 учасників, але деякі з них відмічають високий рівень організації. Ще однією схожою рисою з Київським марафоном є рельєф, в Вільнюсі також зустрічаються пагорби. Цей забіг планую більше як тренувально-оглядовий – підготовка до наступного марафон і знайомство з новою країною і цікавим містом з багатою історією.

  • 02.10.2016 93.Kosice Peace Marathon – Марафон в Кошіце

Найстаріший марафон в Європі, який бере свій початок з 1924 року (вже буде проводитись 93-ій раз). Марафон Миру – дуже актуальна проблема нашого часу. Географічний сусід України, а саме місто знаходиться лише за 500 км від Луцька. Велика кількість учасників (в 2015 році було більше 11000), швидка траса (в 2015 році зафіксовано 5-ий результат в Європі – 2:07:07) – і це все лише частина причин, які спонукають звернути свою увагу на Марафон в Кошіце. Планую його як цільовий забіг осені.

  • листопад.2016 ???

Тут обов’язково потрібно буде щось підшукати. Як варіант мінімум «Втекти з Межигір’я», де в 2016 році вже планують ввести і півмарафонську дистанцію. Ну але і крім нього в Європі є багато цікавих стартів.

  • 25.12.2015 5.Новорічний півмарафон Йоль.

Просто геніальна ідея новорічного забігу. Біговий підсумок року в компанії однодумців і чудових організаторів. По датам проведення, по організації заслуговує місце в рубриці «улюблені» і рекомендується для щорічного відвідування.

 

Звичайно, я буду радий, якщо вдасться повністю реалізувати свій біговий план на 2016 рік. Але я розумію, що неможливо повністю виключити людський фактор і різного роду форс-мажори, тому в плані можливі і зміни. Я щиро вірю, що зміни, якщо і будуть, то тільки в плані збільшення кількості забігів. А якщо ви тільки вибираєте змагання для участі, то в цьому вам допоможе біговий календар на 2016 рік, в якому знайдете найцікавіші забіги України.

tursep

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

за хронологією
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

добрий день!Можна дізнатися чи Ви вже зареєструвалися на Вільнюський марафон 2016 ?

2

Привіт! Так, зареєструвалися ще минулого року, коли вартість була 25 євро.