Про пригодницькі перегони Горгани Рейс мені доводилося чути і раніше, переважно від велосипедних знайомих. Але в моїй голові чомусь склалася така картина, що туди їдуть якщо і не чисті професіонали, то принаймні з приставкою «пів». Ці треновані, сильні, витривалі люди можуть безстрашно бродити найпотаємнішими закутками українських Карпат, а таким «спортсменам» як я там зовсім нічого робити. Та одного весняного вечора, вибираючи зі знайомими новий велосипед, якось мова зайшла за «горгани», і в такій приватній розмові якраз і розкрилася вся правда відносно дружелюбності змагань до новачків. Ще варто відмітити, що те все діло відбувалося в одному з пивних закладів нашого міста, тому не дивно, що вже після першого кухля було прийнято доленосне рішення: Ми їдемо на Горгани Рейс!

Хто ще не в курсі, то подібні перегони є командним видом змагань, а значить для такого діла потрібна команда мінімум з двох людей. На щастя, вибирати велосипед ми відправились з моїм другом, з яким вже на той час ми пробігли разом не одну сотню кілометрів, а беручи до уваги той факт, що він також пив пиво в минулому вже мав досвід участі в Gorgany Race, то і мінімальну кількість учасників для команди було знайдено. Щоправда, нашу чоловічу команду вирішили розбавити представницею прекрасної половини людства, з якою також пересікались на ранкових пробіжках. На тих же ранкових пробіжках було вибрано і ім’я для нашої команди – 100Хід – коротко, цікаво написано, слово «хід» ніби натякає, ЩО ми будемо робити, число «100» СКІЛЬКИ це ми будемо робити. А ще я виріс на березі невеличкої, але дуже мальовничою річки Стохід, тож і про наше волинське коріння також потрібно якось нагадати. Отож, вже можна і реєструватись!

Старт перегонів в дисциплінах ТРЕК (оптимальна відстань 90 км, а контрольний час 30 годин) і СПРИНТ (лайтова версія перегонів – мінімум 60 км і 24 години) було заплановано на 11:00 в суботу 28 червня, тож на місце старту вирушили в обід п’ятниці, прихопивши на свою голову ще одну команду з нашого міста – Volyn-O. Просто неймовірної краси місце було вибрано організаторами для стартової поляни на березі чарівної річки Мізунки поблизу Вигоди Долинського району. Потрапивши в таке місце, ти ще до початку змагань розумієш, що ти вже переможець, який отримав свою нагороду. А ці всі люди, які прибували на місце старту на авто, автобусах, велосипедах, конях тільки підсилювали ефект святковості. Всі ці люди були різні, вони приїздили з різних міст і сіл нашої країни, були чоловіками і жінками, молодими і вже досвідченими, але в той же час всі вони мали дещо спільне – любов до гір, жагу до пригод і позитивний настрій.

Горгани Рейс 2014

Отака позитивна компанія зібралася на Gorgany Race 2014 року. Фото організаторів

Добре відпочивши в наметі, а спали ми дійсно довго добре, забрали стартові пакети і почали готуватися до старту. Ми вже мали карту місцевості, де було позначено 10 контрольних пунктів, які нам потрібно було відвідати за 24 години і встигнути за добу повернутися на місце старту. При розподілі місць вищий пріоритет мала кількість знайдених КП, а вже при їх рівності дивилися, хто зробив це за менший проміжок часу. Якщо ж за 24 години після старту команда не дістається фінішу, то вона опиняється поза заліком. Для доказу перебування на КП потрібно фото з усіма учасниками команди з фірмовими пов’язками-бафами, які видавалися в стартовому пакеті. Бафи насправді дуже круті, і вже тільки заради них можна їхати на Горгани Рейс. Це вам не якісь попсові медальки, а практично необхідна річ для всіх бігунів :)

В такому гарному настрої ми очікуємо на старт

В такому гарному настрої ми очікуємо на старт

Отож, відправивши на маршрут велосипедистів, а були і такі, що по горах ходили не лише з наплічниками, як ми, а і з велосипедами, на дистанцію відправилися ТРЕКери і СПРИНТери. Ми, хоча і реєструвалися на СПРИНТ, але переходити відразу на біг якось не поспішали, на відміну від деяких інших команд.

gr2014-velo gr2014-start

Початок видався дуже вдалим – в такій кучі учасників буле важко збитися з маршруту, і з першими КП не виникало жодних проблем.

11 кп 12 кп

Після цього сталася приємна подія, яка мала вплив не лише на Горгани Рейс, а і на подальше життя – ми знайшли Трембіту, тобто, зустріли команду з назвою Продам Трембіту. Розмовляючи на ходу з учасниками з інших команд, ми якось слово за слово і познайомились з трійком веселих і позитивних хлопців, які хоч і прикривались столичним лейбом, також мали волинське коріння. На перших КП ще час від часу якось розходилися наші шляхи, але потім знову сходились, тож далі ми так і подорожували, дізнаючись про життя і захоплення нових знайомих. На таких змаганнях завжди знаходяться теми для розмов навіть з незнайомими людьми, так як і вони люблять гори, пригоди, активний відпочинок.

Хлопці з Трембіти виявились дуже позитивними

Хлопці з Трембіти виявились дуже позитивними

В пошуках оптимального маршруту між контрольними пунктами ми не забували і милуватися навколишніми краєвидами, які змінювались один кращий від іншого. Яскрава зелень раннього літа, тепла сонячна погода, горганські пейзажі – все це настільки зачаровувало, що інколи хотілось повністю забути про маршрут і насолоджуватись красою.

Літні Карпати

А потім прийшов вечір. Один із контрольних пунктів був поблизу озера, то ж ми, любителі купання, не втратили можливості залізти у воду, хоча її там було і не так багато. Звичайно, через такий темп просування ми були змушені скорегувати свій план, так як розуміли, що взявши всі КП ризикували не встигнути повернутись до фінішної зони. Логічно, що до кращих часів ми вирішили відложити хребет Аршиця, про цікаві пригоди, а особливо нічні, на якому мені вже розказували. Скинувши тягар відповідальності після такого рішення, ми ще трохи часу виділили на те, аби посеред темного лісу заварити чаю і набратися сил перед нічним переходом, який, якщо чесно дещо мене лякав. Хоча, як виявилось згодом, дарма. Завдяки співочому таланту нашого капітана в купі з величезним репертуаром українських пісень, сумувати чи думати про сон нам зовсім не приходилось. Наші співи ніби світло притягувало учасників інших команд, і вже вони, підспівуючи разом з нами, робили заявки на нові пісні.

Найтяжче було перед світанком. Схоже, організму не дуже сподобалися фізичні навантаження в такій кількості в купі з порушенням режимів сну і харчування, і вже він почав по-своєму сигналізувати про це. Найпомітніше це було видно по тому, як ми думали. Рішення давалися надзвичайно важко, до того ж часто вони були хибними, за що знову страждали наші ноги.

Одне з останніх КП на змаганнях. Під ранок думалось не дуже швидко і правильно

Одне з останніх КП на змаганнях. Під ранок думалось не дуже швидко і правильно

Таки діставшись фінішу, ми дізнаємось, що перші команди зробили це ще 3 години тому, взявши при цьому всі контрольні пункти. Розрив між першими двома командами склав якихось 2 хвилини, що в масштабі часу перегонів взагалі не час. Із приємного, перемогу здобули наші земляки Volyn-O, а значить нам прийдеться чекати церемонію нагородження, аби завести хлопців додому. Що стосується нашої команди, то разом з «Трембітою» ми поділили 8-9 місця, що є дуже навіть непогано з-поміж 58 команд, що стартували. Переможцям ми програли 3 години і 2 КП.

  • Місце: 8-9 з 58
  • Час на дистанції: 22:41 (-2кп і +3:02 год від переможців)
  • Контрольні пункти: 9 з 11
На фініші насолоджуємось відпочинком і дуже смачним чаєм з печивом від організаторів

На фініші насолоджуємось відпочинком і дуже смачним чаєм з печивом від організаторів

Додому ми поверталися переповнені позитивними емоціями і враженнями. Це було непросто, місцями навіть складно, але в той же час це було цікаво і незабутньо. Ще довго спогади про ті перші для мене Горгани Рейс будуть зігрівати приємними моментами, а самі змагання по рівню організації, по місцевості, в якій проходять, по атмосфері, яка їх наповнює, входять в клас «бажаних» і при можливості наступні роки День Конституції чи просто вихідні в кінці червня буду планувати проводити в компанії диваків з однаковими бафами.

Ще історії з Gorgany Race

Gorgany Race-2015

Gorgany Race-2014

 

tursep

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.